Region Syd- & Sønderjylland

Presse

Arrangementer

Om regionen

Velkommen til Europabevægelsen Syd- & Sønderjylland. Gennem arrangementer og debatter skaber vi større interesse og viden om EU i vores område. Du er velkommen til at kontakte os, hvis du vil høre mere eller har lyst til at deltage i vores arbejde for et samarbejdende Europa. Du kan blive medlem af Europabevægelsen Syd- & Sønderjylland ved at klikke her.

 

Arrangementer tæt på dig

Europabevægelsen Syd- & Sønderjylland afholder mange spændende arrangementer og debatter. Klik her og find et arrangement tæt på dig.

Mød din bestyrelse

Bente Boesen Witt

Formand

bentewitt@dancyp.dk

Peter Iver Johannsen

Kasserer/Sekretær

pijohannsen@privat.dk

Niels Erik Tyge

Næstformand

birtheognielstyge@gmail.com

Hans Stengaard Jessen

Lokalkredsformand

StengaardJessen@mail.tele.dk

Willy Sahl

Bestyrelsesmedlem

sahl@smukke.com

Sergiusz Bober

Bestyrelsesmedlem

sergiusz.bober@gmail.com

Hans Jacob Petersen

Bestyrelsesmedlem

hansjacob2petersen@gmail.com

Nis-Edwin List-Petersen

Bestyrelsesmedlem

nis-edwin@list-petersen.dk

Hans Stengaard Jessen

Bestyrelsesmedlem

Bestyrelsen i lokalkreds Aabenraa-Sønderborg

Hans Stengaard Jensen

Formand

stengaardjessen@mail.tele.dk

Hans Christian Bock

Bestyrelsesmedlem

H.C.Bock@mail.dk

Niels Graversen

Bestyrelsesmedlem

Nielsgraversen@youmail.dk

Erik Lauritzen

Repræsentantskabsmedlem

ela@sonderborg.dk

Tage Petersen

Bestyrelsesmedlem

tpe@sonderborg.dk

Volker Schade

Bestyrelsesmedlem

Volker@bbSyd.dk

Finn Nørgaard

Repræsentantskabsmedlem

Noergaard@mail.dk

Thomas Andresen

Repræsentantskabsmedlem

tand@aabenraa.dk

Willy Sahl

Bestyrelsesmedlem

sahl@smukke.com

Per Boysen

Bestyrelsesmedlem

Perboysen@live.dk

Vagn Helberg

Repræsentantskabsmedlem

Helberg64@Yahoo.dk

Hans Heinrich Hansen

Repræsentantskabsmedlem

hhh@ekensund.dk

Kontakt regionen

Følg os på de sociale medier

Kontakt

Europabevægelsen
Rosenørns Allé 35, 1.th.
1970 Frederiksberg C

Telefon: +45 33 141 141
CVR: 46113128
Mail: europabevaegelsen@europabevaegelsen.dk

HAR MODTAGET TILSKUD FRA