Sjælland

Velkommen til Europabevægelsen i region Sjælland. Vi er en del af Europabevægelsen og arbejder tværpolitisk for et demokratisk EU og et stadigt stærkere fællesskab i Europa.

Vi forsøger at skabe større interesse og viden om EU gennem blandt andet arrangementer og events.

Du er velkommen til at kontakte os, hvis du vil høre mere.

Mail: Europabevaegelsen@europabevaegelsen.dk 
Tlf.: 33 141 141

Begivenheder

Danmark debatterer EU

Danmark debatterer EU i uge 5 med 1001 Hjem
28. januar 2019 - 3. februar 2019

Erik Freyberg

Formand

e.freyberg@outlook.dk

Nanna Paludan Feld

Bestyrelsesmedlem

nanna@sandholt-feld.dk

Johannes Lech

Bestyrelsesmedlem

johanneslech@gmail.com

Preben Jelsbak

Næstformand

preben.jelsbak@mail.dk

Henrik Høegh

Bestyrelsesmedlem

hehoe@lolland.dk

Rigmor Møller Andersen

Bestyrelsesmedlem

rigmor_8@stpfanet.dk

Jørgen Kim Petersen

Bestyrelsesmedlem

Kragenaesgaarden@hotmail.com